Anestezi

Klinik Hizmetlerimiz

Anestezi

Anestezi, sevgili dostlarımızın uzman hekim kontrolünde geçici olarak uyutulup uyandırılması için yaptığımız bir uygulamadır. Bundan dolayı anestezi öncesinde tüm kontroller yapılarak sonuçlar neticesinde ve küçük dostumuzun yaşı, sağlık durumu ve diğer tüm şeyleri göz önünde tutularak en uygun anestezi uygulanır.

Minik dostumuz anestezi etkisi altındayken onun vücudunda meydana gelen tüm değişimleri inceliyor, en ufak bir olumsuzlukta gerekli müdahale ve ek uygulamalarda bulunuyoruz.

Dostlarımız için disosiyatif ve inhalasyon anestezisini kullanmaktayız. Anestezik madde seçiminde gösterdiğimiz titizliği, minik dostumuzun uyuma ve uyanma sonrasında da göstermekteyiz.

Evcil hayvana anestezi yapılması gerektiğinde veteriner hekimimiz hayvanın geçmişi hakkında detaylı bilgi alır. Bunlar evcil hayvanınızın davranışları, yeme, içme, dışkılama, idrar yapma gibi gözle görülür değişikliklerin yanı sıra hala hazırda aldığı ilaçlar ( vitamin, kalp ilaçları v.b. gibi) veteriner hekimimize bildirmeniz oldukça önemlidir. Daha sonra veteriner hekimimiz kapsamlı fiziki muayenesini yapar. Evcil hayvanınızın organlarının fonksiyonlarını incelemek için kan, idrar örnekleri alınabilir. Röntgen ve diğer diagnostik testler evcil hayvanınızın öyküsü ve fizik muayene bulgularına dayanılarak önerilebilir. Bu testler evcil hayvanın anestezisi için, evcil hayvanınıza özel anestezi planının geliştirilmesine yardımcı olur.

Anesteziden önce, evcil hayvanınızın stresini azaltmak ve rahatlamasını sağlamak için bir yatıştırıcı ve ağrı kesici verilir. Hayvanın damar yolu açılarak, anestezi sürecinde ve sonrasında damardan sıvı ve ilaçlar verilir. Anesteziye başlamadan önce hayvan bir ısıtma battaniyesiyle ısıtılır ve oksijen verilir. Hayvan anestezinin indüklenmesinin hemen sonrasında akciğerleri korumak ve inhale anestezikler için nefes borusuna (solunum tüpü) takılır. Bu tüp evcil hayvanınıza gerekirse oksijen verilmesine yardımcı olur.

Hizmetimizden Yararlanmak İçin

Birlikte yaşadığımız bu Dünya'da dostlarımızında ihtiyaçları bizim için önemlidir.

Bize Ulaşın