Ağız Ve Diş Hastalıkları

Klinik Hizmetlerimiz

Ağız Ve Diş Hastalıkları

Evcil hayvanlarda ağız ve diş sağlığı diğer pek çok hastalıklara göre daha az önem verilen veya gözden kaçan hususlardan birisidir.

Birçok hastalık yanlış uygulanan tedavi yolları neticesinde ağız ve diş sağlığına büyük zararlar verilebilir. Ağız ve diş sağlığı veteriner hekim gözetiminde kaliteli ve sağlıklı bir beslenmeyle sağlanabilir.

Kliniğimiz bünyesinde her türlü dental işlem diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, implant ve ağız bölgesi operatif girişimleri sağlık ekibimiz kontrolünde minik dostlarımızın sağlığı için yapılmaktadır.

Diş Taşı veya Tartar: Diş ile diş etleri arasına besin artıklarının birikmesiyle veya metabolizma ile bağlantılı hastalıklar neticesi ortaya çıkan rahatsızlıktır. Dişin yüzeyi sarı kahve tonlarında anormal bir renge dönüşür. Tartar kedi ve köpeklerde diş ve diş eti hastalıklarını tetikleyen en önemli faktörlerden biridir. Diş etlerinin şişmesi ve kızarması ile kendini ortaya koyan bir hastalıktır Başlıca nedenleri ise dişlerin kırılması, ağızda bulunan yabancı cisimler, çürükler olup ağızda kötü bir koku bırakmasına sebep olur. Kliniğimizde kavitron cihazı ile ağrısız bir şekilde diş taşı temizliği yapılabilmektedir.

Diş Kökü İltihabı: Diş eti yangısı ve ilerlemesi sonucunda diş etinin geri çekilmesi ile diş kökü iltihabı ortaya çıkar. Diş kökü iltihabı kedi ve köpeklerde çiğneme ve beslenmesinde zorluklar, dişlerde ağrı, ağızda koku gibi rahatsızlıklara ve diş kayıplarına neden olabilir. Uzman Veteriner hekimlerimize iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hizmetimizden Yararlanmak İçin

Birlikte yaşadığımız bu Dünya'da dostlarımızında ihtiyaçları bizim için önemlidir.

Bize Ulaşın